Udostępnij

Loading

Od 1 marca 2023 roku zarobki dla młodych policjantów są jeszcze bardziej atrakcyjne. To kolejny z powodów, dla których warto wstąpić do służby w Policji. Młody policjant po ukończeniu kursu podstawowego może liczyć na wypłatę blisko 5 tysięcy złotych na rękę.

Nie jest tajemnicą, że kwestia wynagrodzenia to ważny aspekt przy podejmowaniu decyzji o wyborze ścieżki zawodowej. Praca w Policji atrakcyjna jest pod różnymi względami. Satysfakcja z wykonywanych zadań, czy ciekawa specyfika pracy – to jedno. Oferowane wynagrodzenie staje się coraz bardziej konkurencyjne względem innych zawodów. Od 1 marca młodzi funkcjonariusze funkcjonariusze do 26 roku życia po odbyciu szkolenia zawodowego podstawowego, rozpoczynający służbę będą zarabiać około 5 400 zł brutto, czyli około 4900 zł „na rękę”. Natomiast rozpoczynający służbę w Oddziałach Prewencji Policji w Poznaniu, mogą liczyć na specjalny dodatek w wysokości 500 złotych.

Dzisiaj kwestie naboru do służby w Policji omawiane były podczas spotkania w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wągrowcu. Osoby rozważające rozpoczęcie służby w formacji, poznały szczegóły dotyczące procesu naboru, możliwości jakie daje firma, zadań jakie wykonują policjanci zaraz po przyjęciu do służby, szkolenia podstawowego i adaptacji zawodowej. A także ścieżki rozwoju i awansów, co przekłada się na stały wzrost uposażenia z biegiem lat służby, czyniąc zawód policjanta bardzo atrakcyjnym.

Z danych przekazanych przez Zespół Doboru KWP w Poznaniu , na koniec ubiegłego miesiąca w wielkopolskim garnizonie było 710 wakatów, z czego 553 w jednostkach powiatowych. W sąsiednich jednostkach powiatowych przedstawiało się to następująco – w powiecie obornickim 7, chodzieskim 14, gnieźnieńskim 17, czarnkowsko-trzcianeckim 27.

W czwartek 9 marca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ślubowanie złożyło 87 funkcjonariuszy, którzy, zasilili szeregi jednostek na terenie województwa. Kolejne nabory zaplanowane na maj, lipiec, sierpień, październik i grudzień, sprawiają, że liczba ta szybko się zmienia i wakaty są sukcesywnie uzupełniane.

Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu na chwilę obecną dysponuje 133 etatami z 2 wakatami.

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij