Udostępnij

Loading

W ostatnich dwóch tygodniach wągrowieccy policjanci prowadzili postępowania w związku z kradzieżami rowerów na terenie Wągrowca. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty kradzieży, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rowery ginęły w różnych częściach miasta, spod szkoły, ze stojaków pod blokiem. Łupem złodziei najczęściej stawały się te jednoślady, które nie były zabezpieczone, bądź ich zabezpieczenie nie sprawiło większego kłopotu w jego zaborze – np. spięte koło z ramą.

Wartości rowerów były różne od 1400 do 2000 złotych, a złodzieje po zakupie najczęściej odsprzedawali je napotkanym osobom po okazyjnej cenie, bądź pozostawiali w lombardach. W jednym przypadku pokrzywdzony wskazał sprawcę policjantom, gdyż spotkał go w centrum Wągrowca. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany w dniu kradzieży na prywatnym monitoringu.

Łącznie policjanci w różnych sprawach zatrzymali 4 osoby – są to mieszkańcy Wągrowca, gminy Wągrowiec i gminy Kostrzyn w powiecie poznańskim. Łącznie odzyskano 8 rowerów, które wróciły do właścicieli.

Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij