Udostępnij

Loading

Od środy, 25 marca, będziemy musieli przygotować się na poważne obostrzenia. Chodzi, oczywiście, o walkę z epidemią koronawirusa. Według nieoficjalnych ustaleń Super Expressu, od środy rząd ma zaostrzyć warunki dotyczące epidemii. Obowiązywać ma zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem spraw życiowo koniecznych: takich jak zakupy żywnościowe, wizyta w aptece czy wyjście do pracy. Nieprawdziwa jest informacja o zamykaniu sklepów!

Oprócz tego zaostrzona zostanie także sytuacja w kościołach: nie będzie mogło w nich przebywać więcej, niż siedem osób. W życie wejdą również kolejne ograniczenia w komunikacji

Mimo to, epidemia nie wpływa znacząco na notowania Prawa i Sprawiedliwości, partia wciąż jest na czele, co pokazuje zrealizowany przez Pollster sondaż na zlecenie Super Expressu. Przedłużony może zostać również rok szkolny. Wciąż nie wiadomo co z wyborami prezydenckimi, które zaplanowane są na 10 maja.

Zmiany potwierdził podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki (52 l.), który podał m.in. szczegóły dotyczące obostrzeń w komunikacji miejskiej: w tramwajach i autobusach miejskich będzie mogło jeździć tylko tylu pasażerów, ile jest miejsc siedzących po podzieleniu przez dwa.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski dodał z kolei, że spacer czy wyprowadzenie psa “nie oznacza gromadzenia się, grillowania czy wspólnych spacerów po bulwarach”. 

Źródło: https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/koronawirus-w-polsce-rzad-wprowadza-zakaz-wychodzenia-z-domu-aa-Ureo-5xVj-7R3a.html

Autor postu

Udostępnij