Udostępnij

Loading

Dobre wiadomości dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. Od dzisiaj (15 marca) rozpoczyna kolejny – już szósty – sezon Wągrowieckiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest 115 jednośladów, które będzie można wypożyczać z 24 stacji. Aby korzystać z możliwości bezpłatnej jazdy rowerem, wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację Roovee. Wziąć rower i ruszyć w trasę.

Ładna wiosenna aura zachęca nas do korzystania z alternatywnych sposobów przemieszczania się po mieście. Oprócz komunikacji zbiorowej, która jest na terenie Wągrowca bezpłatna, mieszkańcy mogą korzystać z miejskich jednośladów. O rosnącej popularności miejskiego roweru świadczą liczby: w minionych 5 latach odnotowano niemal pół miliona przejazdów, podczas których użytkownicy WRM przejechali aż 963 046 km! Działanie systemu rowerowego na terenie miasta miało okazję poznać już 8639 miłośników jednośladów.

– Rower z logo Wągrowiec Wyzwala Energię spodobał się mieszkańcom. Dlatego pójdziemy, a raczej – pojedziemy, dalej w tym kierunku: wytyczymy więcej szlaków rowerowych, na ulicach pojawią się kolejne jednoślady, a także nowe stacje, na któych będzie można wypożyczyć lub zostawić rower – także poza granicami miasta – zapowiada burmistrz Jarosław Berendt.


Zmianie uległa lokalizacja jednej ze stacji. Roovee park z ulicy Wróblewskiego przeniesiono na Osiedle Wschód/11 Listopada wzdłuż ciągu sklepów przy blokach.

Życzymy bezpiecznej i przyjemnej jazdy.

Źródło: wagrowiec.eu

Autor postu

Udostępnij