Udostępnij

Loading

Układ niskiego ciśnienia Hendrik, który dotarł do Polski dziś tj. 21.10 przyniósł ze sobą bardzo silny wiatr, który w porywach osiągał nawet 90 km/h. Powiat Wągrowiecki oraz miasto Wągrowiec również odczuło jego skutki.

Straż Pożarna pracowała przy usuwaniu powalonych drzew czy też zerwanych dachów niemal cały dzień. W kulminacyjnym momencie z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Wągrowcu do zdarzeń wyjechał cały skład osobowy, zadysponowano do działań również jednostki OSP z powiatu wągrowieckiego. W stan gotowości postawiono strażaków pełniących dyżury domowe w Wągrowieckiej JRG.

Na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu służbę pełniło dziś dwóch dyżurnych, którzy do godziny 21:00 odebrali 70 zgłoszeń związanych z silnym wiatrem. Niestety nie jest to koniec tak silnego wiatru. Na Piątek również prognozowane są porywy wiatru dochodzące do 90 km/h.

Jeżeli posiadają państwo na balkonach, tarasach, ogrodach przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr zabezpieczcie je w miarę możliwości. Jeżeli to możliwe nie parkujcie pod drzewami swoich samochodów. W sobotę sytuacja pogodowa w Polsce ma się uspokoić.

Opracowanie: Patryk Wojtasiak – Służby W Obiektywie Fotografia Ratownicza

Autor postu

Udostępnij