Poznań miastem możliwości – zobacz, czemu warto tu żyć

Udostępnij

Poznań, stolica Wielkopolski, to miasto zachęcające do mieszkania pod wieloma względami. Jeśli cenisz sobie miejsce do życia, w którym czeka na Ciebie sporo możliwości, to Poznań okaże się świetnym rozwiązaniem. Poznaj powody, by zamieszkać w Poznaniu i odkryj inwestycję w Poznaniu, którą warto wziąć pod uwagę do uwicia własnego gniazdka.

Poznań miastem możliwości:

  • Odkryj potencjał edukacyjny i zawodowy stolicy Wielkopolski
  • Dowiedz się, gdzie zamieszkać blisko centrum, ale z dostępem do terenów zielonych
  • Poznaj kulturalną odsłonę Poznania

Poznań miastem możliwości – prężnie rozwijający się ośrodek edukacyjny i zawodowy

Poznań to trafny wybór ze względów ekonomicznych i edukacyjnych. Jeśli miejsce, w którym obecnie przebywasz, nie obfituje w nadmiar ofert pracy, to Poznań okaże się idealną odskocznią od długotrwałego poszukiwania posady. Od lat stolica Wielkopolski przoduje w rankingach miast wyróżniających się pod względem najniższej stopy bezrobocia. Wciąż pojawiają się tu nowe oferty pracy w różnych obszarach. Rozwijają się niewielkie przedsiębiorstwa oraz wielkie koncerny. Znaleźć tu pracę może praktycznie każdy, niezależnie od wykształcenia.

Poznań jest również ośrodkiem cenionym przez studentów. W tym mieście na 1000 mieszkańców przypada największa liczba studentów w całym kraju. Popularność  miasta wśród studentów jest związana z szeroką ofertą uczelni oraz ich wysokim poziomem. Można tu studiować zarówno kierunki humanistyczne, ścisłe, przyrodnicze, jak i artystyczne.

Poznań – zamieszkaj w dużym mieście z wieloma terenami zielonymi

Sporym wyróżnikiem Poznania jest unikalny system zieleni w mieście. Poznań mieści się nad rzeką Wartą i oprócz terenów nadrzecznych znajduje się tu wiele parków, lasów i skwerków zachęcających do odpoczynku na łonie natury. Mieszkańcy wielu dzielnic mogą wybrać się na rodzinny spacer, przejażdżkę rowerową czy poranny jogging, obcując z kojącą zielenią.

Bliskość zieleni, ale infrastruktury miejskiej, dzięki czemu zawsze poczujesz się w centrum wydarzeń? Są miejsca w Poznaniu, które łączą obie te cechy. Odpoczynek po intensywnym dniu w spokojnej okolicy, która nie jest zanadto oddalona od centrum Poznania. Te dwa wyróżniki ma inwestycja Ville Sołackie stworzona przez firmę, która od 1997 buduje inwestycje mieszkaniowe jako deweloper: https://agrobex.pl/. Agrobex to ceniony na rynku deweloper, który kompleksowo obsługuje klientów w zakresie tworzenia funkcjonalnych i estetycznych inwestycji oraz fachowego doradztwa. Na swoim koncie ma ponad 60 inwestycji mieszkaniowych zlokalizowanych w atrakcyjnych lokalizacjach, takich jak np. Poznań.

Ville Sołackie są wspaniałym miejscem do życia. Nieopodal znajduje się Park Sołacki, a tylko kilka kilometrów dalej śródmieście Poznania. Dzięki temu można mieć na wyciągnięcie ręki zarówno tereny zielone, jak i kulturowe centrum Poznania. Sama inwestycja przyciągnie estetów oraz miłośników nowoczesnych i przemyślanych rozwiązań. W tym miejscu po prostu przyjemnie jest zamieszkać.

Moc wydarzeń kulturalnych w sercu Wielkopolski

Dostępność miejsc pracy, oferta uczelniana oraz komfortowe miejsca do zamieszkania to nie wszystko, co oferuje Poznań. Stolica Wielkopolski jest również prężnie rozwijającym się ośrodkiem kulturalnym. Na miejscu funkcjonuje wielu artystów i zespołów, choćby Chór Poznańskie Słowniki, Teatr Strefy Ciszy czy Polski Teatr Tańca. W Poznaniu powstał również Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta, na uwagę zasługuje również Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. Miłośników fantastyki przyciąga każdego roku Festiwal Fantastyki Pyrkon, a wielbiciele animacji zachwycą się Festiwalem Filmu Animowanego Animator.

W mieście znajdą się też liczne miejsca zachęcające fanów zakupów oraz tych, którzy lubią pozachwycać się poznańskimi zabytkami. Istotnym punktem na mapie Poznania są także Międzynarodowe Targi Poznańskie, które stanowią ważną lokalizację także na gospodarczej mapie Polski i Europy. Nie ulega wątpliwości, że Poznań ma do zaoferowania wiele – wielu znajdzie powód, by zamieszkać właśnie w Poznaniu.

Autor postu

Udostępnij

Previous post Wypadek z udziałem radiowozu w Wągrowcu!
Next post Wypadek w Łęgowie! – Samochód osobowy uderzył w przyczepę.