Udostępnij

Loading

Dzisiaj około godziny 16:30 straż pożarna została wezwana do pożaru trawy w Skokach na ulicy Łąkowej. Na szczęście pożar był niewielki i paliło się tylko około 20 metrów trawy. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, szybko ugasili ogień.

Pożary traw i nieużytków to bardzo częste zdarzenie w okresie wiosenno-letnim. Mogą być one bardzo niebezpieczne, ponieważ łatwo się rozprzestrzeniają i zagrażają nie tylko trawie, ale również pobliskim budynkom i lasom.

Zapobieganie pożarom traw polega przede wszystkim na przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że w okresie od 1 marca do 30 września obowiązuje całkowity zakaz palenia poza wyznaczonymi do tego miejscami. Warto również unikać wyrzucania niedopałków papierosów czy odpadów palących się przedmiotów na trawnikach i nieużytkach.

Jeśli jednak zdarzy się pożar, należy natychmiast wezwać straż pożarną i unikać podejmowania działań mających na celu ugaszenie ognia samodzielnie, ponieważ może to zagrażać naszemu bezpieczeństwu.

Warto pamiętać, że pożary traw i nieużytków mogą być groźne dla życia i mienia, dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz zachowanie ostrożności w kontaktach z ogniem i źródłami ciepła.

Zdjęcie poglądowe

Autor postu

Udostępnij