Udostępnij

Loading

FilmPatryk Wojtasiak – Służby W Obiektywie Fotografia Ratownicza

3 września 2021 roku na terenie firmy Polinova Polska odbyły się ćwiczenia Powiatowego Plutonu Gaśniczego. W Piątek rano około godziny 9:30 na terenie zakładu Polinova rozbrzmiał dźwięk alarmu przeciwpożarowego. Niezwłocznie rozpoczęto ewakuację pracowników, którzy udali się do wyznaczonego miejsca zbiórki.

Założeniem ćwiczeń był pożar w magazynie z pianką, który szybko się rozprzestrzeniał i stał się zagrożeniem dla całej hali magazynowej w części B. Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z JRG Wągrowiec. Później sukcesywnie docierały kolejne zastępy z OSP Sienno, OSP Wągrowiec oraz OSP Skoki, oraz grupa operacyjna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.

Po rozpoznaniu KDR potwierdza pożar w magazynie oraz otrzymuje informacje, że dwóch pracowników nie przybyło do miejsca zbiórki. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do budynku w celu odnalezienia zaginionych osób.

Około godziny 10:00 ewakuowano poszkodowanych pracowników. Jeden z nich nieprzytomny z zachowanym oddechem. Strażacy rozwinięty pożar hali gasili między innymi z podnośnika. W sumie na miejscu pracowało dziewięć zastępów oraz dwa samochody grupy operacyjnej Komendy Powiatowej. Ćwiczenia zakończono o godzinie 12:47 

Autor postu

Udostępnij