Udostępnij

Loading

Do tego tragicznego w skutkach pożaru doszło dzisiaj nad ranem około 5 godziny w Wągrowcu przy ulicy Kościuszki.

do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie, z informacją o pożarze w budynku wielorodzinnym w Wągrowcu przy ul. Kościuszki.  
Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zgłaszający pożar właściciel na natychmiast poinformował Kierującego Działaniami Ratowniczymi , że w mieszkaniu na piętrze znajduje się jego mama, z którą nie ma kontaktu. Przekazał również, że pozostałych siedmiu lokatorów opuściło budynek przed przyjazdem służb.
Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zebraniu najważniejszych informacji natychmiast przystąpili do działania wprowadzając do mieszkania, w którym panowało bardzo duże zadymienie, jedną rotę, która w trakcie przeszukania natrafiła na leżącą w łóżku kobietę. 

Osoba odnaleziona w płonącym mieszkaniu została ewakuowana w bezpieczne miejsce i przekazana pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Poszkodowana decyzją kierownika ZRM została zabrana do szpitala. 
Druga rota, która weszła do budynku ugasiła pożar poprzez podanie jednego prądu wody w natarciu na palący się materiał palny. 
Pozostałe mieszkania w obiekcie przewietrzono i sprawdzono miernikiem wielogazowym, a także skontrolowano kamerą termowizyjną – urządzenia pomiarowe nie wykazały zagrożenia.
 
Na miejscu działań strażaków wspierał patrol policji. 
Niestety jeszcze w trakcie trwania działań gaśniczych dotarła smutna wiadomość, że starsza kobieta wyniesiona z mieszkania zmarła w szpitalu. 

opracowanie: ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu 

Autor postu

Udostępnij