Udostępnij

Loading

Wczesnym przedpołudniem w Sarbce, malowniczej wsi położonej w okolicy Wągrowca, doszło do niebezpiecznego pożaru balotów słomy.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 10:40, gdy gęsty dym i płomienie zaczęły unosić się nad terenem gospodarstwa. Natychmiastowe zgłoszenie pożaru spowodowało natychmiastową reakcję służb ratunkowych. Na miejsce udały się zastępy straży pożarnej z Wągrowca oraz okoliczne Ochotnicze Straże Pożarne (OSP), aby stawić czoła płomieniom i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia.

Strażacy podjęli intensywne działania gaśnicze, starając się opanować pożar jak najszybciej. W trudnych warunkach, zmagając się z rozpalonymi balotami i silnym wiatrem, ratownicy skoncentrowali swoje wysiłki na ochronie okolicznych budynków i zapobieżeniu dalszym stratom materialnym.

Obecność straży pożarnej z Wągrowca i okolicznych OSP okazała się niezwykle cenna, ponieważ pozwoliła na skoordynowane działania ratunkowe oraz zwiększenie sił i środków gaśniczych. Współpraca między jednostkami przyczyniła się do skutecznego opanowania pożaru, mimo jego groźnego charakteru.

Autor postu

Udostępnij