Udostępnij

Loading

Tymek przyszedł na świat jako wcześniak w 27. tygodniu ciąży. U chłopca doszło do wylewu krwi do mózgu. Z tego względu zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym. Ponadto nasz Podopieczny ma padaczkę i ciężkie upośledzenie wzroku, przez co reaguje tylko na światło. Tymek jest karmiony przez gastrostomię, a zdiagnozowana przewlekła niewydolność oddechowa sprawiła, ze został zakwalifikowany do wentylacji domowej tlenem. Chłopiec jest dzieckiem leżącym, potrzebującym całkowitej pomocy drugiej osoby. Nasz Podopieczny nie mówi, ale nawiązuje kontakt i dużo pokazuje. Tymkowi potrzebna jest nie tylko opieka, ale też wielokierunkowa terapia i rehabilitacja.

Pokój Tymka jest przygotowywany pod kątem stymulacji wzroku. Chłopcu przydałyby się świetlne kolumny wodne, a także podświetlany dywan sensoryczny, co świetnie uzupełniłoby terapię wzroku. Dzięki takiemu prezentowi nasz Podopieczny będzie uczył się doświadczania świata, rozwijał swoje umiejętności poznawcze i zmysły.

Aby pomóc Tymkowi w zakupie kolumny wodnej i dywanu sensorycznego została zorganizowana zbiórka pieniędzy pod tym linkiem – wishsurfing.pl/zbiórka/1199.

Autor postu

Udostępnij