Udostępnij

Loading

W sobotę o godzinie 10:00 na plaży miejskiej w Wągrowcu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu rozpoczęli pokaz ratownictwa wodnego, udzielania pierwszej pomocy oraz prezentacje E-usług Wielkopolskiej Policji.

Razem dla bezpieczeństwa- pod takim hasłem działali dzisiaj funkcjonariusze PSP oraz Policji z Wągrowca. Pokazy były przeprowadzane na plaży miejskiej a wstęp był wolny, jednak największą grupę stanowili podopieczni AZS AWF Judo Poznań wraz z swoimi trenerami. Kilka minut po godzinie 10 strażacy wraz z ratownikami WOPR Wągrowiec rozpoczęli pokaz sprzętu ratownictwa wodnego oraz zaprezentowali podejmowanie z wody osoby topiącej się. Strażacy przypomnieli jak powinno się postępować z osobą wyciągniętą z wody, jak przeprowadzać resuscytacje oraz jak zadbać o komfort psychiczny oraz termiczny osoby poszkodowanej.

Podopieczni AZS AWF Judo Poznań ćwiczyli wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej prowadzenie resuscytacji przy pomocy fantomów. Po zakończeniu pokazów ratownictwa wodnego do swojej prezentacji przeszli funkcjonariusze Policji. Wszyscy, którzy dotarli na plażę mieli możliwość bliższego poznania policyjnego psa oraz pogłaskania go. Opiekun psa zaprezentował umiejętności psiego funkcjonariusza m.in. wykonywanie poleceń czy też pościg za agresorem.

Patronami całej akcji byli: 
– Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wągrowcu
– Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe 
– Policja
– Państwowa Straż Pożarna 
– Viberoo
– Pyrek.pl 

Opracowanie oraz zdjęcia: Patryk Wojtasiak – Służby W Obiektywie Fotografia Ratownicza

Autor postu

Udostępnij