Udostępnij

Loading

Szanowni Wągrowczanie,

pomimo mojego sprzeciwu, 13 kwietnia 2023 r. Veolia Wągrowiec Sp. z o.o. w Wągrowcu zmieniła swoją nazwę na Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Taka decyzja została podjęta podczas Zgromadzenia Wspólników tej spółki, w którym główny udziałowiec, czyli Veolia Energia Poznań S.A., posiada większość głosów. Oznacza to, że nie mogłem zablokować tej decyzji, chociaż bardzo mi na tym zależało. Dzięki mojemu sprzeciwowi w nazwie spółki nie znalazł się jednak przymiotnik „Miejskie”, który mógłby sugerować, że jej właścicielem jest miasto.

Zmianę nazwy odbieram jednoznacznie jako próbę ucieczki od odpowiedzialności za podejmowane przez Spółkę decyzje o podwyżkach opłat za ciepło. Żywię nieodparte wrażenie, że Veolia – jako wielki międzynarodowy koncern – nie chce być kojarzona z niekorzystnymi dla jej wizerunku podwyżkami, a najkrótszą drogą, by osiągnąć ten cel jest zmiana nazwy jej wągrowieckiej spółki na taką, w której słowa „Veolia” nie ma.

Pragnę w tym miejscu podkreślić, że jako burmistrz miasta nie mogłem i nie mogę powstrzymać faktycznego właściciela Veolii przed podjęciem jakichkolwiek decyzji, w tym także o podwyżce opłat.  

Jako Burmistrz Miasta nie mogę jednak takich decyzji bezkrytycznie akceptować. Pełnię tę odpowiedzialną służbę w interesie wągrowczan i – po zapoznaniu się z licznymi informacjami związanymi z zakupem paliwa przez spółkę Veolia – zdecydowałem się wysłać wniosek o interwencję do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Uważam, że istnieje groźba drastycznych podwyżek, które mogą dotknąć naszą społeczność, a których być może uda się uniknąć. Będę o to starał się ze wszelkich sił.

Źródło: wagrowiec.eu

Autor postu

Udostępnij