Udostępnij

Loading

Ważne od 02.05.2021 11:00 do 02.05.2021 21:00
Wiatr 
Stopień ostrzeżenia: Żółty

Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków północnych. Spodziewaj się utrudnień. Przedmioty niesione przez wiatr mogą stanowić zagrożenie i być przyczyną utrudnień.

Ważne od 02.05.2021 08:12 do 02.05.2021 19:00
Deszcz 
Stopień ostrzeżenia: Pomarańczowy

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadu od 40 mm do 60 mm. Podejmij środki ostrożności. Możliwe podtopienia nieruchomości i szlaków komunikacyjnych. Zakłócenia w dostawie elektryczności, wody i usług telekomunikacyjnych. Możliwa ewakuacja. Pogorszenie warunków jazdy z powodu ograniczonej widzialności i ryzyka utraty przyczepności.

Co oznaczają stopnie ostrzeżeń:

Biały:
Brak danych, dane niepełne, nieaktualne lub niewiarygodne.

Zielony:
Nie są wydawane ostrzeżenia meteorologiczne.

Żółty:
Przewidywane jest wystąpienie groźnych zjawisk hydrologiczno-meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Pomarańczowy:
Przewidywane jest wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Należy być świadomym zagrożeń, które mogą okazać się nieuniknione i stosować się do wszelkich komunikatów wydanych przez władze.

Czerwony:
Przewidywane jest wystąpienie bardzo groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Należy być przygotowanym na nadzwyczajne zalecenia i środki.

Źródło: meteoalarm.eu

Autor postu

Udostępnij