Udostępnij

Loading

Podczas wykonywania prac związanych z budową sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu operator koparki wyjął kapsułę czasu. Niecodzienne znalezisko zostało wkopane przez uczniów tej szkoły w 1967 roku!

W wykopanym słoiku znaleziono relację z Dnia Dziecka w klasie ósmej, której wychowawcą była wówczas pani Barbara Glapan. Treść nie do końca czytelnego tekstu jest następująca:

W dniu tym wybieramy się na wspólną wycieczkę do lasu z akordeonem, na którym prześlicznie gra Heniu Cifer. Kończymy ósmą klasę Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu. Kierownikiem naszej szkoły jest pan Marian Kurczewski, a wychowawczynią od klasy piątej do ósmej pani Barbara Glapan ze Skoków. Żegnamy się wszyscy z wielkim żalem. 17 czerwca otrzymujemy świadectwa ukończenia tej szkoły, a po południu w tym dniu spotykamy się na pożegnalnej kawie wraz z rodzicami i nauczycielami. Niech ten arkusz papieru z naszymi podpisami, odciskami palców (kciuka prawej ręki) oraz zdjęciami zostanie po nas jako pamiątka wspólnie przeżytych ośmiu lat w tej szkole. Rozchodzimy się w różne strony, ale wspomnienia miłych chwil będą nas łączyć ze sobą na zawsze.

Jeśli rozpoznają Państwo kogokolwiek z tych zdjęć, prosimy o kontakt ze Szkołą Podstawową nr 2 w Wągrowcu. Zamieszczony tekst nie jest do końca czytelny, zdjęcia odkleiły się i nie wiadomo, jakim nazwiskom przypisać poszczególne fotografie. Nazwiska, które dało się odczytać:

 1. Andrzejewska Wiesława
 2. Bałażyk Barbara
 3. Bednarska Krystyna
 4. Brzoskowska Anna
 5. Bobrowska Krystyna
 6. Burdelski Marceli
 7. Chojnacka Grażyna
 8. Cifer Henryk
 9. Czapczyńska Henryka
 10. Fajek Zofia
 11. Frączek Irena
 12. Głomb Halina
 13. Henzel Jadwiga
 14. Jaroszyńska Alicja
 15. Kolasińska Milada
 16. Kozłowski Zbigniew
 17. Ksycka Barbara
 18. Kubicka Ewa
 19. Kular Jan
 20. Maciejewski Jerzy
 21. Maliński Krystian
 22. Marciniak Mieczysław
 23. Musolff Henryk
 24. Nowakowska Grażyna
 25. Nyka Roman
 26. Przybył Wiesław
 27. Rajewicz Teresa
 28. Rajkowska Maria
 29. Skorupińska Teresa
 30. Purczyńska Maria
 31. Talarski Andrzej
 32. Trząsalska Benigna
 33. Urbaniak Grażyna
 34. Wiśniewski Roman
 35. Pilarski Czesław
 36. Ziętowska Grażyna

Źródło: wagrowiec.eu

Autor postu

Udostępnij