Udostępnij

Loading

Święto Niepodległości to od ponad 100 lat jeden z najważniejszych dni każdego Polaka. W czasie rozwijającej się epidemii koronawirusa nie możemy jednak dnia 11 listopada świętować tak, jak byśmy chcieli, jednak – przestrzegając wszelkich obostrzeń – chcemy w tym roku uczcić ten dzień, chociaż kilkoma wydarzeniami.

Tradycyjny już Koncert pamięci poległych w walce o niepodległość, który 11 listopada miał się odbyć w wągrowieckim klasztorze, zostaje przełożony na inny – pierwszy możliwy w tym roku termin.

Ponadto w ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbędą się:

  • o godz. 9:30 w Klasztorze oo. Paulinów – Msza święta w intencji Ojczyzny (z zachowaniem obostrzeń obowiązujących w świątyniach – przy udziale wiernych i delegacji, organizatorzy proszą o zrezygnowanie z pocztów sztandarowych)
  • o godz. 12:00 – „Niepodległa do Hymnu 2020” – wydarzenie online (www.wagrowiec.eu, Facebook) – Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu uczniów wągrowieckich szkół.

Aby uniknąć ryzyka zarażenia koronawirusem, zapraszamy wszystkie chętne delegacje i mieszkańców miasta do złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w pobliżu Urzędu Miejskiego w dowolnej godzinie.

Źródło: https://www.wagrowiec.eu/

Autor postu

Udostępnij