Napad na stacje paliw w Gołańczy!

Udostępnij

Wczoraj wczesnym rankiem w Gołańczy doszło do napadu na ekspedientkę lokalnej stacji paliw. Zamaskowana kobieta trzymając w ręku przedmiot przypominający broń palną zażądała pieniędzy i papierosów, z którymi uciekła. Po około 12 godzinach została zatrzymana, teraz grozi jej kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (poniedziałek 11.07) kilka minut przed godziną 6 rano policjanci otrzymali informację od operatora numeru alarmowego 112 o napadzie na stację paliw w Gołańczy.

Kilkanaście minut wcześniej do sklepu weszła ubrana w ciemną odzież kobieta. Miała na sobie czarną czapkę i maseczkę. Podeszła do stojącej za ladą kobiety, rzuciła jej torbę na zakupy żądając wydania pieniędzy i papierosów.

Ekspedientka wykonywała polecenia ze strachem, gdyż jak poinformowała, napastniczka miała przy sobie pistolet, który wyglądał jak prawdziwy. Po zabraniu pieniędzy i papierosów, uciekła kierując się między bloki.

Policjanci po ustaleniu wstępnych okoliczności podjęli działania wykrywcze. Na miejsce wezwano przewodnika wraz z psem patrolowo-tropiącym, który podjął trop za sprawcą. Ustalono też pojazd, jakim poruszała się kobieta oraz to, że po napadzie odjechała w kierunku Żnina.

Kobieta ta została zatrzymana 12 godzin po zdarzeniu w centrum Żnina. Pochodząca z Barcina 21-letnia kobieta nie była wcześniej notowana za przestępstwa. Policjanci w miejscu jej zamieszkania zabezpieczyli kilkanaście paczek papierosów, pieniądze i pistolet ASG, a także śladową ilość metamfetaminy. W chwili obecnej prowadzone są z nią czynności procesowe. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Najpewniej dzisiaj Prokuratura Rejonowa w Wągrowcu sporządzi wniosek o zastosowanie wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: wagrowiec.policja.gov.pl

Autor postu

Udostępnij