Udostępnij

Loading

Muzeum Regionalne w Wągrowcu zaprasza twórców małych i dużych do udziału w XVI edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Sztuka Ludowa Pałuk w twórczości dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Celem konkursu jest popularyzacja i ocalenie od zapomnienia tradycyjnej sztuki ludowej poprzez zachęcanie najmłodszych Pałuczan do twórczości z zakresu różnorodnych dziedzin i wzorów sztuki regionu, z którego pochodzą.

Konkurs jest przeprowadzany w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz w instytucjach kultury na terenie całych Pałuk.

 Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie prac charakterystycznych dla regionu pałuckiego w takich dziedzinach jak m.in. haft, rzeźba w drewnie, rzeźba w glinie plecionkarstwo, zdobnictwo wnętrz czy sztuka użytkowa. Będą one oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

  • Kategoria I – dzieci i młodzież do 18 roku życia z terenu Pałuk
  • Kategoria II – osoby dorosłe przygotowujące dzieci do konkursu.

Każdy z uczestników może złożyć do 3 prac w każdej z dziedzin objętych konkursem, które powinny być dostarczone do jednego z organizatorów konkursu: Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, Żnińskiego Domu Kultury w Żninie, Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni albo do Szubińskiego Domu Kultury w Szubinie.

Ostateczny termin składania prac ustala się na 27 listopada (piątek) br. do godz. 15:30.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Muzeum Regionalnego w Wągrowcu 7 grudnia (poniedziałek) br. Nagrody będą wręczane pojedynczo, po wcześniejszym umówieniu terminu.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziesz tutaj.

Źródło: https://www.wagrowiec.eu/

Autor postu

Udostępnij