Udostępnij

Loading

Przesuwamy egzamin ósmoklasistów – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Egzamin ósmoklasisty miał być przeprowadzony od 21 do 23 kwietnia.

– Przesuwamy egzaminy, one nie odbędą się wcześniej, niż w drugiej połowie czerwca. O dokładnej dacie powiemy na trzy tygodnie przed – powiedział premier. – Na najbliższe dwa tygodnie będą zamknięte szkoły i przedszkola, przedłużony będzie też zasiłek dla rodziców. Dziękuję nauczycielom, którzy prowadzą lekcje w trybie zdalnym – dodał Morawiecki. – Plan przedstawimy zaraz po świętach – poinformował szef rządu.

– Do 26 kwietnia przedłużamy zamknięcie szkół. Podtrzymujemy obowiązkową kwarantannę – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Od kilku tygodni mamy stan szczególny, który doprowadził do tego, że szkoły musiały zmienić sposób funkcjonowania – powiedział minister Piątkowski i podziękował nauczycielom za ich pracę. – Wiem, że nie było łatwo. Ale ze względów zdrowotnych staramy się ograniczać kontakty – dodał.

– To dlatego po raz kolejny przedłużamy okres zawieszenia szkół. Wiemy, ze macie ogromny stres, nie wiecie, kiedy egzamin się odbędzie, ale my także się do tego przygotowujemy. Odkładamy termin egzaminu – zwrócił się Piątkowski do uczniów.

Egzamin ósmoklasisty miał być przeprowadzony od 21 do 23 kwietnia. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. W pierwszym dniu uczniowie piszą egzamin z języka polskiego, w drugim z matematyki, a w trzecim z wybranego języka obcego (od lat przeważającą większość uczniów na wszystkich egzaminach zewnętrznych wybiera język angielski). Wynik egzaminu wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej.

Źródło: https://www.se.pl/wiadomosci/polska/egzamin-osmoklasisty-2020-przelozony-nowe-terminy-sprawdz-harmonogram-aa-KG71-HbXX-Y147.html

Autor postu

Udostępnij