Udostępnij

Loading

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wągrowcu wsparci funkcjonariuszami KWP w Poznaniu, przeprowadzili działania „Bus&Truck” Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W ramach takich działań sprawdzane są szczególności stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków. Sprawdzany jest również sposób przewożenia osób i rzeczy. Pod lupą mundurowych znajduje się również stan trzeźwości kierujących i prędkość z jaką się poruszają. Bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo ma także prawidłowy wymiar czasu pracy, który jest także przedmiotem kontroli.

Kontrole pojazdów ciężarowych nie wykazały większych nieprawidłowości. Jednak nie wszystko by lo tak, jak być powinno. Kierowca popularnej firmy kurierskiej w obszarze zabudowanym kierował z prędkością 103 km/h. Jak się okazało 22-letni mieszkaniec Bydgoszczy, od maja tego roku miał cofnięte uprawnienia do kierowania w związku z przekroczeniem dozwolonej liczby punktów karnych. Furgonetką w dalszą drogę pojechał inny kierowca,

Kierowca który prowadzi pojazd na drodze publicznej, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami popełnia przestępstwo z artykułu 180a Kodeksu Karnego, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, w takim przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas od 1 roku do nawet 15 lat.

Jeżeli nie masz pewności co do zgromadzonych punktów karnych, możesz sprawdzić to w aplikacji mObywatel w jednej z zakładek pod mPrawo jazdy. 

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij