Udostępnij

Loading

„Bazarek Dobrych Serc dla Kasi” jest to wydarzenie, w którym rzeczy zalegające w szafach, schowkach, piwnicach czy na strychach, niepotrzebne właścicielom mogą zyskać drugie życie, a najważniejsze uzyskać środki, aby pomóc Kasi w walce z chorobą. Zachęcamy wszystkie „dobre serca” o wspomaganie, jak i udział w naszym bazarku. Fanty na bazarek do dnia wydarzenia tj. 12 grudnia 2021 są przyjmowane w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu.

Kilka słów o Kasi Sandurskiej: Kasia to wspaniała dziewczyna, ma 36 lat mieszka w Wągrowcu. Ma męża i córkę, która chciałaby jej mama mogła chodzić, choć jeden dzień bez bólu. Jej choroba jest chorobą niespotykaną i ciężką. Polega na rotacji kości udowej z przykurczem mięśni oraz ścięgien z ostrym zwichnięcie stawu biodrowego. Nie potrafi zrobić normalnego kroku, jak większość z nas. Jej noga podczas ruchu ucieka w kolanie do środka, towarzyszy jej przy tym za każdym krokiem ból kolana, biodra, miednicy. Jest po kilku operacjach ortopedycznych kolana, biodra, pachwiny, konsultacje u ortopedów, neurologów, rehabilitantów nikt nie wie jak to zmienić na lepsze. Codziennie zmaga się z silnym zwichnięciem biodra oraz przykurczem mięśni i ścięgien uda.

Kasia chodzi o kulach i ortezie. Kolanowej i biodrowej która niestety też się zużywa. W chwili obecnej ma założonego broviaca by podawać leki przeciwbólowe. BROVIAC-To tunelizowany cewnik, ukryty pod skórą, połączony z centralną żyłą wchodzącą do serca, pozwala na podawanie leków i pobieranie krwi bez konieczności każdorazowego kłucia igłami, lub stosowania wenflonów. Plastry do zabezpieczania broviaca niestety są drogę. Tak samo jak leki, które musi przyjmować.

Pamiętajmy, każdy może na bazarku znaleźć coś dla siebie. A dzięki temu pomóc Kasi w walce o zdrowie i powrót do normalności.

Źródło: Facebook

Autor postu

Udostępnij