Z ogromną przyjemnością prezentujemy trzecią i ostatnią część archiwalnych nagrań Telesfora Arkadiusza Pierzyńskiego, dzięki którym już po raz kolejny możemy przenieść się do lat 70. XX wieku. Materiały te, udostępnione przez Muzeum Regionalne w Wągrowcu, poddaliśmy cyfrowej rekonstrukcji, by jeszcze lepiej oddać klimat tamtych czasów.
Tym razem Telesfor Arkadiusz Pierzyński zabiera nas w podróż nie tylko po Polsce, ale i za granicę. W jego filmach zobaczymy m.in. ujęcia z Berlina, które pozwalają poczuć atmosferę miasta sprzed dekad. Na taśmie znalazły się również wycieczki do Gdańska, gdzie odwiedzono historyczne Westerplatte, a także malowniczą Oliwę i nadmorską plażę.
Jednym z najciekawszych momentów jest wizyta w Gdyni, gdzie przed obiektywem kamery stanął legendarny transatlantyk „Batory” – symbol polskiej marynarki handlowej i ikona morskich podróży.
Podróże Telesfora nie ograniczały się jednak do wybrzeża. W filmie znalazły się również kadry z Biskupina – słynnego rezerwatu archeologicznego, który przenosi nas w czasy starożytnej osady prasłowiańskiej.
Dla tych, którzy przegapili poprzednie części filmowego dorobku Pierzyńskiego, przypominamy, że w pierwszej odsłonie można było zobaczyć m.in. Wojewódzką Wystawę Zwierząt Hodowlanych oraz dożynki w amfiteatrze miejskim w Wągrowcu, natomiast druga część ukazywała okolice Wągrowca, w tym Mieścisko, Pawłowo Żońskie oraz Popowo Kościelne. Obie części są dostępne w naszych wcześniejszych artykułach.
Kończąc tę wyjątkową filmową podróż, serdecznie zapraszamy do odkrywania przeszłości wraz z nami. Twórczość Telesfora Arkadiusza Pierzyńskiego to prawdziwy skarb lokalnej historii, który dzięki cyfrowej rekonstrukcji może zachwycać kolejne pokolenia.
Pozwólcie się porwać obrazom sprzed lat i zobaczcie, jak wyglądał świat oczami niezwykłego kronikarza!