Udostępnij

Loading

30 grudnia 2021 roku po 44 latach czynnej służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach na emeryturę odszedł druh Zbigniew Rzepczyk. Przed godziną 18 druhowie z OSP Skoki zebrali się w remizie, żeby przygotować niespodziankę dla swojego kolegi, który w tym dniu pełnił swój ostatni dyżur jako kierowca wozu bojowego.

O 18 w Skokach zawyła syrena. Druh Zbigniew po krótkiej chwili zjawił się pod remizą. Nieświadomy niczego pan Zbigniew przebrał się w ubranie bojowe, zasiadł za kierownicą STARA i wraz z kolegami wyruszył do zaimprowizowanego zdarzenia. Z jednostki ze Skoków wyjechały dwa wozy bojowe w pełnej obsadzie. Kiedy zniknęli za zakrętem orkiestra dęta przeniosła swoje instrumenty do garażu, postawiono również tort oraz upominki dla druha Zbigniewa.

Zastępy, które wyjechały do akcji zostały zawrócone do bazy, a w tym czasie druhowie rozstawieni przy drodze czekali w gotowości do odpalenia rac, kiedy tylko pojawi się wcześniej wspomniany STAR ze Zbigniewem na pokładzie. Rodzina oraz strażacy przywitali Zbigniewa przy akompaniamencie orkiestry dętej, która zagrała między innymi tradycyjne sto lat. Pan Zbigniew z rąk pani Kingi Pilnej otrzymał przekazany przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki okolicznościowy adres.

Dla Druha Zbigniewa od całej naszej redakcji składamy najlepsze życzenia, zdrowia, odpoczynku i radości z życia. Mieszkańcy Skoków mogą być dumni, że za ich bezpieczeństwo odpowiedzialni są tacy ludzie jak druh Zbigniew.

Opracowanie oraz zdjęcia: Patryk Wojtasiak – Służby W Obiektywie Fotografia Ratownicza

Autor postu

Udostępnij