Zasubskrybuj nasz kanał YouTube, aby zawsze mieć dostęp do świeżych materiałów wideo!

 

Udostępnij

Loading

Stoły warsztatowe wyposażone w systemy przechowywania nie tylko maksymalizuje efektywność pracy, ale także pomaga utrzymać porządek. Przedstawiamy sposoby na organizację miejsca pracy oraz przydatne rozwiązania do przechowywania narzędzi.

Kto powinien zainwestować w stół warsztatowy?

Zarówno każdy majsterkowicz, jak i pracownik montażowni, warsztatu samochodowego, czy fabryki, spędza w miejscu pracy zdecydowanie największą ilość swojego czasu. Dla jednych warsztat służy do wykonywania codziennych obowiązków firmowych, dla innych jest miejscem realizacji swoich pasji. Jednak bez względu na sposób wykorzystywania stołu warsztatowego, każdy powinien zainwestować w niezawodny, wytrzymały mebel, zapewniający najwyższy poziom komfortu i wygody podczas pracy.

Dlaczego warto zadbać o porządek na stole warsztatowym?

Praktycznie wszystkie stoły warsztatowe mają kilka cech wspólnych. Należy do nich odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na kontakt ze żrącymi i trudnymi do wyczyszczenia substancjami, w tym smarami i olejami. Ponadto, z punktu widzenia osoby pracującej w warsztacie, ważna jest stabilność, a także liczba i sposób rozmieszczenia praktycznych schowków. Odpowiednia ilość szuflad, skrzynek, czy haczyków, pozwoli dobrze zorganizować przestrzeń, zwiększając tym samym efektywność i szybkość wykonywanych prac.

Stoły warsztatowe z szufladami i szafkami

Przedmioty, narzędzia i akcesoria wykorzystywane w warsztatach należą do masywnych elementów, dlatego należy je przechowywać wyłącznie w przystosowanych do tego miejscach. Stoły do warsztatu mogą być wyposażone między innymi w szuflady, które mogą pomieścić nawet do 40 kg narzędzi, z zachowaniem odpowiedniej płynności wysuwu. Prowadnice kulkowe są przy tym bezobsługowe i bezawaryjne. Należy jednak pilnować dopuszczalnej wagi i starać się jej nie przekraczać.

Stoły warsztatowe można także wyposażyć w praktyczne szafki o różnej wielkości ze sztywnikiem. Z powodzeniem można w nich przechowywać wszystkie potrzebne przedmioty – od narzędzi, aż po same części samochodowe. Ich jedynym ograniczeniem w ich eksploatacji jest maksymalne obciążenie jednej półki. Może wynosić do 60 kg w przypadku trwałych stołów o ponadprzeciętnych właściwościach użytkowych. Szafki mogą być wyposażone również w zamki. W takim przypadku za pomocą jednego, głównego klucza, możemy otworzyć wszystkie elementy zamykane, które wchodzą w skład stołu.

Dodatkowe wyposażenie stołów warsztatowych

Niektórzy producenci dają przedsiębiorcom i prywatnym majsterkowiczom wiele możliwości personalizacji swoich stołów warsztatowych. Warto zdecydować się np. na pojemnik z wycięciem, do którego można schować mniejsze przedmioty i akcesoria, w tym śruby, nakrętki, czy gwoździe. Dobrym pomysłem będzie również nadbudowa w formie perforowanej tablicy osadzonej na giętych kształtownikach. Do otworów o optymalnej średnicy można zamocować dodatkowe listwy i zawieszki oraz pojemniki. Nadbudowę stołu warto także uzupełnić półkami na całej jej szerokości – w ten sposób uzyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania.

Personalizując stół warsztatowy, warto także zainwestować w dodatki, które znacząco ułatwiają organizację pracę z wieloma narzędziami jednocześnie. Stół warsztatowy można uzupełnić, chociażby o takie elementy jak zawieszki na pilniki, szczypce i wiertła.

Regały i skrzynki narzędziowe – praktyczne dodatki do stołów warsztatowych

Dobre narzędzia i elektronarzędzia to jedno, ale ważny jest również odpowiedni sposób ich przechowywania. Właśnie dlatego w warsztacie przydadzą się meble oraz przedmioty, które pomogą posegregować, uporządkować i przechować narzędzia. W miejscu pracy przydadzą się przede wszystkim dobrej jakości regały lub półki wiszące połączone z konstrukcją stołu warsztatowego. Będziemy mogli posegregować w nich narzędzia – zarówno te większe, jak i te mniejsze. Odpowiednie posegregowanie i uporządkowanie narzędzi zapewni bezpieczeństwo i zdecydowanie ułatwi pracę.

Oprócz dużych mebli warsztatowych przydadzą się także mniejsze skrzynki narzędziowe do ułożenia na blacie stołu. Ich ogromną zaletą są nie tylko liczne przegródki do przechowywania drobnych elementów, ale również ich mobilność. Skrzynki możemy swobodnie przesuwać nie tylko po samym stole, ale również zabrać ze sobą do naprawianego samochodu lub na miejsce pracy poza warsztatem.

FAQ:

 

  • Czy stoły warsztatowe z nadstawką to dobre rozwiązanie?

Nadbudowa stołu warsztatowego jest świetnym sposobem na organizację miejsca pracy. Dzięki nadstawce uzyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania narzędzi.

 

  • Jakie dodatkowe wyposażenie warto dobrać do stołu warsztatowego?

Do stołu warsztatowego warto dobrać takie elementy jak: nadbudowę w formie perforowanej tablicy narzędziowej, nadstawki z półkami, czy pojemniki z wycięciem. Obok stołu natomiast warto postawić regały lub półki wiszące.

 

  • Co pomoże utrzymać porządek na stole warsztatowym?

Aby zachować porządek na stole warsztatowym, warto zakupić skrzynki narzędziowe lub pojemniki na drobne elementy, takie jak śruby i gwoździe.

Autor postu

Udostępnij