Udostępnij

Loading

Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłym tygodniu w jednym z wągrowieckich marketów. Z przyjętego zgłoszenia wynikało, że po dokonaniu kradzieży wdał się w bójkę z ochroniarzem, teraz może nawet do 10 lat spędzić za kratami.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę. 41-latek w południe udał się do jednego z marketów centrum Wągrowca. Mężczyzna, przemierzając marketowe aleje wziął z półek wybrane produkty – cukierki, ser i piwo.

Wartość produktów to kilkanaście złotych i gdyby nie zachowanie ujętego przez ochroniarza mężczyzny, wszystko zakończyłoby się postępowaniem w sprawie o wykroczenie i nałożeniem mandatu. Gdy już doszło do kradzieży 41-latek miał zacząć szarpać się z pracownikiem ochrony, odpychać go i grozić pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do wągrowieckiej jednostki Policji.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy dał podstawę prokuratorowi do złożenia wniosku do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W piątek Sąd zastosował ten środek. Mężczyźnie za groźby karalne i kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ŹRÓDŁO: http://wagrowiec.policja.gov.pl/

Autor postu

Udostępnij